Ankara Diş Hastaneleri

Ankara Diş Hastaneleri

Diş hastaneleri genel anestezi ortamında işlemlerin yapılabildiği ve ameliyathane ortamının mevcut olduğu diş sağlığı merkezleri, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden, diş hastanelerini ayıran en büyük özellik budur. Ayrıca yatan hasta hizmeti de vermektedirler.

Günümüzde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri özel kuruluşlar olduğundan, kendini ağız ve diş sağlığı alanında kanıtlamış bir çok kuruluş, ağız ve diş sağlığı merkezi statüsünde ancak Diş hastanesinin tüm olanaklarına sahip olarak hizmet vermektedir.  Bir çoğunda ise bu olanaklar diş hastanelerinin de üzerindedir.

Ankara Diş Hastaneleri

Ankara ilinde bulunan diş hastaneleri

Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Ankara ilinin Mamak ilçesinde bulunan bir merkezdir.  Elmadağ, Derbet ve Hüseyin Gazi poliklinikleri bulunmaktadır.

Tepebaşı Agız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan bir diş hastanesidir. Bu hastanede, genel anestezi ve sedasyon yöntemi de dahil olmak üzere diş üzerine operatif işlemler yapılabilmektedir.

Sincan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Sincan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Ankara ilinin sincan ilçesinde kurulmuş olan bir hastanedir. Uzman diş hekimleri, diş hekimleri ve diğer sağlık çalışanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Ankara Özel Mutludent Diş Hastanesi

Ankara Özel Mutludent Diş Hastanesi, Ankara ilinin Akdere ilçesinde bulunan poliklinik statüsünde bir diş hastanesi olarak Ağız ve Diş Sağlığı alanında hizmet vermeye başlamıştır. Ankara ilinde pek çok sayıda poliklinik açan Ankara Özel Mutludent Diş Hastanesi, diş hastanesi statüsünü alarak hizmet vermeye devam etmektedir. Her polikliniğinde en az 500 sağlık personelinin bulunduğu Ankara Özel Mutludent Diş Hastanesi, Ankara’da bulunan diş hastanesi statüsündeki Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti veren sağlık kuruluşları arasında en büyüğüdür.

Ayrıca Ankadent Ağız ve Diş Sağlığı Polkliniği, Miadent Ağız ve Diş Sağlığı polkliniği başta olmak üzere bir çok özel polkliniği barındıran Ankara ili, Diş Hastanelerinin sayısı bakımından son sıralardadır. Devlet bünyesinden çok özel sektörün tekelindeki Ankara ilindeki Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti, devlet hastaneleri ve Eğitim ve Araştırma Hastaneleri haricinde devlet bünyesinde hizmet vermemektedir. Özel sağlık teşkillerinin çoğunlukta olduğu Ankara ilinde, kendini kanıtlamış diş hekimi ve uzman diş hekimleri özel sağlık kuruluşlarını tercih etmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.