Aşılama ve Tüp Bebek Fiyatları

Aşılama Ve Tüp Bebek Fiyatları

Aşılama yoluyla hamilelik planlama veya tüp bebek, devlet hastanelerinde yaptırılabildiği gibi, infertilite tedavilerinde uzmanlaşmış özel hastaneler veya özel kliniklerde de yaptırılabilir. Aşılama ve tüp bebek işlemleri hassasiyet ve mahremiyet gerektiren işlemlerdir. Bu işlemler için kliniğe başvuran çiftler, stresli bir süreç yaşamamalıdır. Stres, baskı, muayene ve kontroller sırasında özensiz bir tutum, uygulama yapılacak anne adayını olumsuz etkiler. Bu durumda, planlanan gebeliğin ve uygulamanın başarısız olmasına neden olabilir. Kısırlık tedavisini etkileyen en önemli neden strestir. Anne ve baba adaylarının aşılama ve tüp bebek ile gebelik planlama programlarına başlamadan önce , özellikle bu duruma dikkat etmeleri ve tedavi boyunca rahat edebilecekleri klinikleri tercih etmeleri önemlidir.

Bir diğer faktör ise aşılama ve tüp bebek fiyatlarıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nde belirlenen şartlar tuttuğu, takdirde aşılama ve tüp bebek tedavilerinin ücretlerinin bir miktarını karşılamaktadır. Tedavilerde kullanılan ilaçların maliyeti yaklaşık olarak 100o – 1500 TL civarında değişmektedir.

Hastanede aşılama için ödenecek bedel ise ortalama 500 ile 1000 TL. arasındadır. Tedaviden sonra hastanede yatmak gerekmez. Özel kliniklerde bu işlemleri yaptıracaksınız 150 Tl. gibi muayene ücreti de ödemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bunun haricinde aşılama yaptıracağınız klinik veya hastane, yaşadığınız şehirde değil de başka bir yerdeyse, aşılama işlemleri boyunca orada kalmak zorunda olacaksınız. Özel kliniklerin çoğu, çiftlerin bu ihtiyaçlarını da düşünüp, anlaşmalı oldukları otellerde uygun fiyatlara kalmanızı sağlıyorlar.

Tüp bebek yöntemi ile gebelik planlama programı ise, aşılama yöntemine göre biraz daha maliyet gerektirebiliyor. Sağlık Uygulama Tebliği’ne göre tüp bebek işleminin 4500 TL’si yani hemen hemen yarısı, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaktadır. Tüp bebek uygulaması da ilaçlar ve işlem uygulama ücreti de dahil 3500 – 7000 TL. arasında bir maliyet gerektirir.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu tedavilerin bir kısmını karşılayabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır. Sigortalı olarak geçirilen gün sayısı gibi. Ayrıca bu bedelin karşılanması için içinde kadın doğum uzmanının da bulunduğu bir sağlık kurulu heyetinden sağlık raporu alınması da gerekmektedir.

Aşılama ve tüp bebek fiyatları tercih edilen kliniğe veya hastaneye göre değişmektedir.

Aşılama ve Tüp Bebek Fiyatları konusunda soru yada önerilerinizi aşağıdaki Yorum bölümünden sitemiz yazarlarına iletebilirsiniz..

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.