Kanser Hastalarının Uzak Durması Gereken Gıdalar

Kanser Hastalarının Uzak Durması Gereken Gıdalar

Çağımızın vebası olarak da bilinen kanser hastalığının maalesef toplumun genelinde görülen ve oldukça yaygın hale gelen bir hastalık olduğunu söylemek gerek. Ancak kanser hastalığına yakalanmamak için gerekli önlemleri alarak bu hastalıktan korunabilmek mümkün. Kansere karşı etkili bir şekilde önlem alabilmek içinse, hastalığa neden olan etmenlerin iyi bilinmesi gerekiyor çünkü akciğer, lenf, karaciğer, safra gibi pek çok çeşidi olan kanser hastalığına neden olan çok sayıda iç ve dış etken var. Bu etkenleri ise genetik yatkınlık, kimyasal ajanlar, virüsler, çevresel faktörlerin yanı sıra, bazı besinler de olarak sıralamak mümkün. Kansere karşı savaşabilmek içinse biraz önce saydığımız bu faktörlere karşı dikkatli olmak ve koruyucu tedbirler almak oldukça önemli.

Şekerli Yiyeceklerden Uzak Durulmalı

Kansere yol açan çok sayıda etken bulunsa da, günümüzdeki kanser vakalarından birçoğunun nedeni daha çok yanlış beslenmeden kaynaklanıyor. Bundan dolayı günlük yaşamda büyük-küçük herkesin beslenmesine dikkat etmesi ve işlenmiş gıda olarak tanımlanan hazır gıdalardan uzak durması gerekiyor. Bununla birlikte, kanseri besleyen en tehlikeli gıdanın ise şeker olduğunu belirtmekte fayda var çünkü yapılan araştırmalara göre, şeker kanser hücrelerini besliyor. Kansere yakalanan kişilerin ise, bu hastalıktan kurtulabilmek için yapması gereken en önemli şey, kanserli hücrelerin çoğalıp yayılmasını önlemekten geçiyor. Bu noktada ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, tüketilen besinlere dikkat etmek.

Çikolata, Bisküvi ve Ekmeğe Dikkat!

Kanser hastalığını etkileyen besinler hakkında yapılan bir araştırmaya göre kanser hastalığı olan kişiler, çikolata, ekmek ve bisküviden kesinlikle uzak durmalı çünkü bu besinler kanser hastalığını daha da kötüleştiriyor. Ayrıca içerisinde şeker bulunan besinler de, kanserin ilerlemesine neden olan etmenler arasında.

Palm Yağı Çok Tehlikeli Olabilir

Tüm bunların yanında, içerisinde palm yağı bulunan besinler de kanser hastaları için kesinlikle çok zararlı. Palm yağının zararlı etkisi ise insandaki CD36 genini uyarmasından kaynaklanıyor. Yapılan araştırmalara göre CD36 geni kanseri diğer hücrelere taşıyor ve tüm vücuda yayılmasına neden oluyor.

Palm yağının kullanıldığı bir başka alan ise tuvalet kağıdı gibi tuvalette kullanılan ürünler. Bu nedenle kanser hastalarının aldıkları her türlü ürüne dikkat etmesi ve palm yağı içeren ürünleri kesinlikle kullanmaması gerekiyor.

Recent search terms:

  • seker hastalarinin uzak durmasi gereken yiyecekler (1)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.