Sedef Hastalarına Tavsiyeler

Sedef Hastalarına Tavsiyeler

Tıpta Psoriasis, halk arasında sedef hastalığı olarak bilinen hastalıktan yaklaşık 20 yıldır muzdarip olan biri olarak sizlere deneyimlerinden yola çıkarak bazı tavsiyeler vermek istiyorum.

Sedef hastalığı, kişiden kişiye değişkenlik gösterir; vücutta yayılım biçimi, lezyonun büyüklüğü ve etkileri olarak. Sedef hastalığı psikolojiyle birebir alakalı bir hastalık olmakla birlikte yaşam biçimi, beslenme, uyku ve kişisel bakım ile azaltılabilen bir hastalıktır. En önemli noktalardan biri vücudu duş sonrası kurulandıktan sonra parfüm, paraben içermeyen nemlendircilerle nemlendirmektir. Duşta kullandığınız şampuan, duş jeli, sonrasında kullandığınız ürünlerin doğal olması çok önemlidir. Vücudunuza doğal yapım sabun, saçlarınıza da yine doğal üretim şampuanlar kullanmalısınız. Güneşe 11:00- 17:00 arasında drekt maruz kalmak biz sedef hastalarının yaralarını iyileştirmek bir yana dursun daha da kötü bir hale getirir. Bunun yanında kontrollü güneş ışığı ve deniz suyu en büyük şifalarımızdan biridir. Sedef hastaları beslenmelerine de dikkat etmesi gereken hasta grubundandır; alkol, kızartmalar, baharatlı yiyecekler, domates kesinlikle uzak durulması gerekenlerin başında gelir. Keten tohumu, çekirdekli siyeh üzüm, vücut için kantaron yağı, katran kremi kendi deneyimlerimden yola çıkarak tavsiye edeceğim kullanım ürünlerindendir. Mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

Sedef Hastalarına Tavsiyeler konulu yazımız hakkındaki soru ve önerilerinizi aşağıdaki yorum bölümünden sitemiz yazarlarına iletebilirsiniz..

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.