Yeditepe Diş Hastanesi

Yeditepe Diş Hastanesi

Yeditepe Diş Hastanesi İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Bağdat Caddesi üzerinde bulunan bir hastanedir. Aynı zamanda aynı isimle ana tıp bilimlerinin eğitimin verildiği fakültesi bulunmaktadır.

Yeditepe Diş Hastanesi diş hastalıkları konusunda kendini tüm Türkiye’ye kanıtlamış bir hastanedir. İçerisinde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi hastalıkları Cerrahisi, Restoratif Diş Hekimliği, Endodonti, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi, Ortodonti, Pedodonti, periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi ve Oral İmplantoloji klinikleri bulunmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi Ana Bilim Dalı: Bu ana bilim dalı Prof. Dr. Kemal ŞENÇİFT’in başkanlığında 2 profesör, 2 doçent, 2 yardımcı doçent ve 1 öğretim görevlisiyle hizmet vermektedir.

Yeditepe Diş Hastanesi

Restoratif Diş Hekimliği Ana Bilim Dalı: Bu ana bilim dalı Prof. Dr. Mübin SOYMAN’ın başkanlığında, 2 profesör, 2 doçent, 1 yardımcı doçent ve 4 öğretim görevlisiyle hizmet vermektedir.

Endodonti Ana Bilim Dalı: Bu ana bilim dalı Prof. Dr. Figen KAPTAN’ın fakülte dekanlığını yaptığı ana bilim dalında, Prof. Dr. Jale TANALP başkanlığında 2 profesör, 1 doçent, 1 yardımcı doçent ve 2 öğretim görevlisiyle hizmet vermektedir.

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Ana Bilim Dalı: Bu ana bilim dalı Prof. Dr.Dilhan İLGÜY başkanlığında, 1 profesör, 2 doçent, 2 yardımcı doçent ile hizmet vermektedir.

Ortodonti Ana Bilim Dalı: Bu ana bilim dalıProf. Dr. Türker SANDALLI başkanlığında, 2 profesör, 2 doçent, 2 yardımcı doçent ve 2 öğretim görevlisiyle hizmet vermektedir.

Pedodonti Ana Bilim Dalı: Bu ana bilim dalı Prof. Dr. Nüket SANDALLI başkanlığında, 2 profesör, 2 doçent, 1 yardımcı doçent ve 2 öğretim görevlisiyle hizmet vermektedir.

Periodontoloji Ana Bilim Dalı: Bu ana bilim dalı Prof. Dr. Selçuk YILMAZ başkanlığında, 1 profesör, 2 doçent, 1 yardımı doçent ve 3 öğretim görevlisiyle hizmet vermektedir.

Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı: Bu ana bilim dalı Prof. Dr. Ender KAZAZOĞLU başkanlığında, 3 profesör, 5 doçent, 3 yardımcı doçent ve 1 öğretim görevlisiyle hizmet vermektedir.

Oral İmplantoloji Ana Bilim Dalı: Doç. Dr. Özkan Cem DİLEK  tarafından hizmet verilmektedir. Doç. Dr. Özkan Cem DİLEK aynı zamanda bu ana bilim dalının başkanlık faaliyetini de yürütmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.